Plani i Barcelonës me Saulin

FC Barcelona do t’i bëjë sërish një nder Atlético  Madridit, por këtë herë jo duke i ofruar lojtar, por duke i marrë.

Saúl Níguez është një nga kërkesat e Xavi Hernández për bordin e drejtorëve, dhe duke ditur që Chelsea nuk do të ushtrojë opsionin e blerjes në fund të këtij sezoni dhe se Atlético nuk e ka rikthimin e tij, është një nënshkrim prioritar për Barcelonën. 2022/23.

Jonathan Barnett, agjenti i Elche, edhe pse kishte një preferencë për ta çuar në Premier League, do të pranojë që të kthehet në Spanjë dhe të shkojë në Barcelonë pas dështimit të tij të tingëlluar në klubin e Stamford Bridge.

Me një kontratë deri në vitin 2026, Saul do të vinte bast që të shkëputej përfundimisht nga colchoneros, megjithëse nuk do të jetë aq e thjeshtë, dhe kjo sepse formula që dëshiron Barcelona do të ishte një transferim i ri duke përfshirë edhe një opsion blerje për vitin 2023.

Mesfushori tashmë i ka dhënë ok kësaj lëvizjeje dhe tashmë po pret me padurim muajt për t’iu bashkuar projektit të Xavit, duke menduar gjithashtu që të thirret nga Luis Enrique për Botërorin e Katarit, edhe pse kjo është disi më e largët. r.t/albeu.com


Shtuar 18.11.2021 11:50