Nëse dështon Mbappe, Salah është plani B i Real Madridit

Real Madridi vazhdon të ketë si prioritet nënshkrimin e Mbappe-së, por që nga dita e sotme ende nuk është finalizuar. PSG-ja po e detyron motorin të përpiqet ta bëjë atë të ndryshojë mendje dhe nga bardhezinjtë po punojnë për planin B në rast se operacioni më në fund nuk jep fryte.

Sipas Todofichajes, Mohamed Salah është opsioni që pëlqehet më shumë brenda menaxhmentit sportiv. Egjiptiani nuk e përfundon rinovimin e kontratës me Liverpoolin dhe Real Madrid sheh një mundësi të qartë për të nënshkruar me afrikanin.

Nuk është hera e parë që ai lidhet me “galaktikët” por këtë herë do të plotësoheshin kushtet perfekte për t’iu afruar nënshkrimit me të.

Me një kontratë në fuqi deri në qershor 2023, nëse nuk rinovon marrëdhënien me Liverpool-in, ai do të largohet me siguri dhe Real Madridi është padyshim një nga klubet e pakta me potencial ekonomik për të paguar 100 milionë euro që kërkojnë nga Anfield. /albeu.com


Shtuar 2.11.2021 10:41