Në Angli janë të sigurtë, Haaland është më pranë Liverpoolit

Erling Haaland është dëshira e madhe disa klubeve në Europë, veçanërisht në panjë dhe Angli, aty peshat e rënda janë gati të sakrifikojnë për të blerë shërbimet e tij.

Ndërsa babai i sulmuesit dhe agjenti Mino Raiola zbarkuan së fundmi te Barcelona dhe Real Madrid, nga Anglia janë të sigurt se Liverpool është më pranë talentit.

20-vjeçari kërkon një klub më të madh se Borussia Dortmund dhe Liverpool ia plotëson kushtet. Liverpool Echo, medie pranë klubit të kuq, shfaqet e bindur se Klopp është pranë norvegjezit

Shtuar 3.04.2021 04:04