Në Angli, ata treguan se me çfarë tjetër është i pakënaqur Ronaldo te Man United

Cristiano Ronaldo mund të ndryshojë klub në orët e fundit të merkatos së verës. Arsyeja kryesore pse sulmuesi portugez dëshiron të largohet nga Manchester United është dështimi i skuadrës për t’u kualifikuar në Champions League. Megjithatë, ka edhe pika të tjera me të cilat Ronaldo është i pakënaqur. Ato përshkruhen në një material të gjerë nga The Athletic.

Sipas burimit, Cristiano Ronaldo beson se Manchester United nuk i përmbush standardet e tij. Kështu, për shembull, portugezi është i pakënaqur me disa nga objektet infrastrukturore të klubit. Në një kohë, Ronaldo vuri në dukje një numër problemesh, në veçanti, duke theksuar nevojën për të riparuar pishinën dhe saunën në bazë.

Cristiano është gjithashtu i pakënaqur me logjistikën. Në Juventus hoteli dhe baza ndodheshin pranë stadiumit, ndërsa në Mançester skuadrës i duhet të kalojë kohë duke udhëtuar edhe për ndeshjet në shtëpi. /albeu.com/