Ndeshja me Chelsea, Zidane thotë fjalën e fundit: Do të luftojmë deri në vdekje për tu kualifikuar

Manchester City është skuadra e parë që kualifikohet në Champions League, ndërkohë që pritet ndeshja e sotme mes Real Madridit dhe Chelseat. Ndeshja e parë në Spanjë përfundoi me shifrat 1-1 dhe në “Stamford Bridge” gjithçka mbetet e hapur. Zinedine Zidane tregoi gatishmërinë e skuadrës për të fituar këtë sfidë dhe të shkojë në finale.

“Ne jemi në gjysmëfinale të Uefa Champions League, do të luftojmë deri në vdekje për tu kualifikuar në finale. Të gjithë lojtarët e mi janë të gatshëm të luajnë, por sigurisht që skuadrën e zgjedh unë.”- u shpreh Zidane.


Shtuar 5.05.2021 12:23