Mbappe e preku topin vetëm 11 herë në pjesën e parë

Një nga lojtarët më të njohur të kombëtares franceze, Kylian Mbappe, e preku topin në pjesën e parë të ndeshjes finale kundër Argjentinës vetëm 11 herë. Për krahasim, vetëm francezët Marcus Thuram dhe Colo-Mouani bënë më pak prekje se ai, por të dy hynë si zëvendësues në fund të pjesës së parë në minutën e 41-të.

Vini re se Mbappe ka shënuar pesë gola në Botërorin aktual. Ai është i dyti në listën e golashënuesve të turneut.

Teksa gjërat po shkojnë keq për skuadrën franceze në finale, ata po humbasin me rezultat 0:2. /G.D albeu.com/