Manchester City arrin marrveshjen me yllin e madh të skuadrës për rinovimin e kontratës

Foden ka arritur një marrëveshje për të rinovuar me Cityn deri në vitin 2027, sipas Daily Mail.

“Marrëveshja do ta bëjë atë një nga lojtarët më të paguar në planet”, thonë mediat që janë në kontrast me trajtimin që City i bëri Sterlingut të cilit i përfundonte kontrata në vitin 2023, por u preferua transferimi i tij.

Foden është një pjesë bazë për Guardiolën dhe klubi ka hedhur në pjesën tjetër. Ai kishte një nga pagat më të ulëta, “një kontratë bazë prej 35 mijë euro në javë”, ndërsa tani “do të jetë një nga lojtarët e rinj më të paguar në planet”./albeu.com