Maicon: Interi më i forti, ka një lojtar që më emocionon

I intervistuar nga Gazzetta dello Sport , ish-mbrojtësi i Interit, Maicon, vlerësoi Brozovic:

“Inter është padyshim më i forti. Më pëlqen edhe Napoli, por është një hap më poshtë. E shoh Interin përpara sepse ata kanë shtuar lojtarë cilësorë si Dzeko dhe Calhanoglu, ata luajnë më mirë se me Conten. Lojtari që më emocionon është, Brozovic. Nuk ka qenë kështu më parë, ai është rritur, ka cilësi mbresëlënëse loje”. /albeu.com/


Shtuar 4.12.2021 15:15

Tags: ,