Koha është flori, agjentët e Interit në Katar për të mbyllur transferimin e sulmuesit francez

Inter rikthehet përsëri tek emri i Marcus Thuram, sulmuesi i kërkuar dy vera më parë dhe i cili do të largohet nga Borussia Monchegladvbach si një transferim i irë në fund të këtij sezoni.

Marotta dhe Ausilio kanë kohë që janë pas lojtarit, dhe tashmë janë akoma më të vetëdijshëm që është një lojtar me një profil të lartë dhe shumë klube të mëdha do të jenë pas tij.

Koha është flori për zikaltërit dhe sipas “Gazzetta dello Sport”, Ausilio dhe Zanetti të cilët janë të pranishëm në Katar, do të takohen me agjentët e lojtarit për të folur rreth detajeve.

Inter është i gatshëm të ofrojë një pagë prej 5 milionë euro në sezon dhe është i gatshëm ta transferojë në janar. Zikaltërit nuk mund të presin deri në fund të sezonit kur Thuram të largohet me parametra zero, dhe kështu pritet të ofrojnë rreth 10 milionë euro për kartonin e tij./ h.ll/albeu.com


Shtuar 21.11.2022 10:48