Juventusi këmbëngul për Icardin

Juventus vazhdon në historinë e tij të ‘dashurisë së pamundur’ me Mauro Icardin. Sulmuesi argjentinas dhe klubi torinez kanë dashur të takohen prej kohësh dhe ky dimër mund të jetë koha.

Në kërkim të një sulmuesi të ri të nivelit të lartë (ato janë mes Vlahovic dhe Scamacca), Juve beson se Icardi është zgjidhja perfekte për të mbushur boshllëkun.

Sipas Tuttosport, Juventus tashmë i ofron PSG-së një huazim deri në fund të sezonit me një opsion blerjeje. Kjo gazetë siguron se klubi parizian e mirëpret këtë opsion në mënyrë që të dalë, të luajë dhe të rivlerësojë.


Shtuar 13.12.2021 19:25