Juventusi dhe Atletico nisin ofertat për Icardin

Mauro Icardi do të largohet menjëherë nga Parisi. Futbollisti argjentinas nuk llogaritet për Pochettino, i cili ka mjaft alternativa në sulm dhe ideja e sulmuesit është të vazhdojë karrierën në një destinacion të ri.

Nëse do të rikthehej në Itali, Juventusi do të ishte opsioni i zgjedhur nga lojtari, i cili ndonëse e ka familjen e tij në Milano, do të ishte shumë afër të tijat. “La Vecchia Signor”a e ka tunduar disa herë, por tani që Cristiano nuk është aty dhe me Morata në portën startuese, nënshkrimi i tij për të formuar një dyshe sulmuese me Dybalan fiton tërësisht.

Propozimi i dytë që sulmuesi do të kishte në tavolinë do të ishte nga Atlético Madrid. Simeone po kërkon përforcime sulmuese dhe pikërisht Luis Suarez po i afrohet fundit të fazës së tij  dhe Cunha mbetet i pa bindur. Me disa argjentinas në skuadër, përshtatja e sulmuesit do të ishte shumë e shpejtë dhe të mos harrojmë se De Paul dhe Correa janë miqtë dhe shokët e tij në kombëtare. El Cholo kërkoi nënshkrimin e tij verën e kaluar, por me disa fronte të hapura nuk kishte kohë për ta menaxhuar atë. Tani gjërat janë ndryshe.

Icardi ka një vlerë tregu prej 35 milionë euro, një shifër që PSG-së do t’i kërkonte për ta lënë të largohej, megjithëse do të pranonte edhe një huazim me opsion blerjeje, diçka që i intereson të dy klubet. r.t/albeu.com


Shtuar 15.11.2021 16:17