Joseph Minala ndryshoi rrënjësisht imazhin e tij dhe postoi foto të reja, a duket ai ende 40 vjeç?

Ai tashmë është zyrtarisht 25 vjeç.

Në vitin 2014, i riu Joseph Minala u bë lojtar i Lazios, por lindën pyetje të çuditshme. Shumë dyshuan se ai ishte vërtet 17 vjeç. Nga fotografitë, dukej se djali ishte 30-35 vjeç, madje u përhap një thashetheme se në fakt Jozefi ishte 42 vjeç.

Ja si dukej ai atëherë:

 

Tani Minala ka përditësuar rrjetet sociale -dhe doli se që nga koha e asaj fotoje nga Lazio, djali ka ndryshuar shumë.

Ja si duket tani:

I pashëm, apo jo? Sipas informacioneve zyrtare, tani Minala është 25 vjeç. Duke gjykuar nga thashethemet e vitit 2014, Jozefi duhet të jetë pothuajse 50. Pas fotove të tilla, 25 ende duket më real se 50, apo jo?

Pra, çfarë ndodhi me të gjithë këto vite? A ka luajtur ?

Për shkak të skandalit, Federata Italiane e Futbollit madje kreu një hetim, por nuk gjeti asnjë provë mashtrimi. Minala pothuajse menjëherë u zhduk nga burimet e lajmeve dhe nuk u kujtua më.

Do të habiteni, por deri në korrik të vitit të kaluar, Minala ishte ende në listën e lojtarit të Lacios. Për më tepër, ai madje luajti 23 minuta në Serie A për klubin romak, por kryesisht, natyrisht, ai luajti në huazim te  Bari dhe Salernitana, si dhe klube krejtësisht të panjohura. Për shembull, në vitin 2020, kameruniani u soll përgjithësisht në Qingdao kineze.

Në tetor 2021, ai e gjeti veten një klub të ri Lucchese nga Serie C dhe ka luajtur tashmë 20 ndeshje për të. Gjatë kësaj kohe ai shënoi tre gola dhe dha një asist. Në total, Joseph ka grumbulluar 159 ndeshje dhe 27 gola në karrierën e tij, jo shumë keq për një mesfushor qendror që u fut në një skandal të rëndë.

Në gusht ai do të mbushë 26 vjeç. A besoni tani në moshën e tij zyrtare? /albeu.com/