Italia e Mançinit thyen rekord botëror, ja sa ndeshje radhazi pa humbje kanë të kaltrit

Italia futet zyrtarisht në historinë e futbollit botëror, duke thyer një rekord mjaft të rëndësishëm.

Me barazimin ndaj Zvicrës, në sfidën e vlefshme për kualifikueset e Botërorit, të kaltrit e Roberto Mançinit, kanë regjistruar ndeshjen e 36 radhazi pa humbje duke parakaluar Brazilin dhe Spanjën.

Italia e Mançinit është kombëtarja e vetme në botë, që nuk njeh humbje në plot 36 ndeshje radhazi. Kampionët në fuqi të Europës, do të tentojnë ta thellojnë akoma më shumë këtë rekord të ri të vendosur mbrëmjen e djeshme.


Shtuar 6.09.2021 10:08