Hera e parë në histori, Spanja në Evropian pa asnjë lojtar të Realit

Kombëtarja e Spanjë sapo ka publikuar listen e futbollistëve të ftuar për ndeshjet e qeshorit në Euro 2020.

Kështu, për herë të parë në histori, Spanja shkon në Evropian pa asnjë futbollist të Real Madridit.

 

Kjo vjen, pasi mbrojtësi i Realit, Sergio Ramos nuk do të mund të luaj si shkak i një lëndimi që ka pësuar.

 

Më poshtë dhe listen e plotë të futbollistëve.

Portierë: David De Gea (Manchester United), Unai Simon (Athletic), Robert Sanchez (Brighton);

Mbrojtësit: Jordi Alba (FC Barcelona), Aymeric Laporte (Manchester City), Éric Garcia (Manchester City), Pau Torres (Villarreal), Diego Llorente (Leeds), Cesar Azpilicueta (Chelsea), José Gaya (Valence CF), Marcos Llorente (Atlético de Madrid);

Mesfushorët: Sergio Busquets (FC Barcelona), Rodri (Manchester City), Pedri (FC Barcelona), Thiago Alcântara (Liverpool), Koke (Atlético de Madrid), Fabian Ruiz (Napoli);

Sulmuesit: Dani Olmo (RB Leipzig), Alvaro Morata (Juventus), Ferran Torres (Manchester City), Gerard Moreno (Villarreal), Mikel Oyarzabal (Real Sociedad), Adama Traoré (Wolverhampton), Pablo Sarabia (PSG).

Shtuar 24.05.2021 13:15