Guardiola i interesuar për mesfushorin e Monchengladbach

Mesfushori, Denis Zakaria është një nga emrat më të përfolur në futbollin evropian.

Zvicerani i cili mbush 25 vjeç në muajin e ardhshëm i përfundon kontrata me klubin gjerman në fund të sezonit, situatë kjo që ka bërë që disa klube të mëdha të kthejnë sytë nga ai.

Roma dhe Arsenali ishin dy skuadrat e para që u interesuan për të,  për së fundmi në garë është future edhe një super klub të cilin është e pamundur ta konkurosh.

Sipas Manchester Evening News , Manchester City do të donte futbollistin zviceran si zëvendësues të Fernandinhos , i cili gjithashtu përfundon kontratën e tij vitin e ardhshëm. /albeu.com


Shtuar 20.10.2021 14:43