Formacionet zyrtare Juventus-Sampdoria

Pas pak do të luhet sfida e vlefshme për një biletë në çerekfinale midis Juventus-Sampdoria.

Ndeshja luhet për Kupën e Italisë dhe do të startojë në orën 21:00.

Formacionet zyrtare

Juventus (4-4-2) Perin; De Sciglio, Danilo, Rugani, Alex Sandro; Cuadrado, Arthur, Locatelli, Rabiot; Kulusevski, Morata.

Sampdoria (4-4-2) Falcone; Conti, Bereszynski, Magnani, Murru; Thorsby, Conti, Rincon, Askildsen, Augello; Caputo, Torregrossa./ h.ll/albeu.com