Formacionet zyrtare Granada-Barcelona (FOTO LAJM)

Pak minuta më vonë do të luhet sfida e vlefshme për LaLiga midis Granada-Barcelona.

Sulmi i Xavit sot do të përbëhet nga treshja Dembele-De Jong-Jutgla dhe do të mbështetet nga treshja e mesfushës Gavi-Busquets-Nico.

Gjithashtu vihet re Dani Alves në krahun e djathtë të mbrojtjes për t’i dhënë shpejtsi dhe siguri.

Xavi nuk ka në dispozicion 9 lojtarë të cilët janë të dëmtuar ose të infektuar me Covid-19.

Fitorja e sotme do t’i poziciononte në zonën e europës./ h.ll/albeu.com

Formacionet zyrtare:

 


Shtuar 8.01.2022 17:50