Formacionet zyrtare Dinamo-Vllaznia

Dinamo dhe Vllaznia janë gati për ndeshjen hapëse të javës së 14-t të Abissnet Superiore. Trajnerët Shkëmbi e Brdaric kanë bërë zgjedhjet e tyre.

Bakaj e Chinedu nuk luajnë për blutë, me Ibraimin që luan në sulm dhe Simonin në portë. Te Vllaznia tekniku gjerman ka zgjedhur Da Silva para Krujës, që ishte dilema e vetme.

FORMACIONET ZYRTARE:

Dinamo (4-3-3): Simoni; Malikji, Sofranac, Imami, Isaevski; Siljanovski, Sidibe, Demiri; Bardhi, Ibraimi, Mihana.

Vllaznia (4-2-3-1): Zogoviç; Gurishta, Diagne, Adili, Hakaj; Krymi, Jonuzi; Latifi, Da Silva, Hoxhaj; Aralica. /albeu.com/


Shtuar 17.12.2021 19:23