Fellaini, lojtari i tretë që pritet të zbarkojë në Newcastle

Fillimisht ishte Trippier, një anësor i Atletico, më pas Wood, sulmues i Burnley-t dhe duket se i treti që do të zbarkojë në orët e ardhshme në Newcastle do të jetë Marouane Fellaini.

Ish-i i Everton dhe United, tani në SD Taishan, dëshiron të rikthehet në elitën e futbollit evropian pasi ka fituar miliona në vendin aziatik.

Edhe pse kontrata e tij skadon në vitin 2025, është e lehtë për të që të prishë lidhjen e tij për të marrë një ofertë tërheqëse nga Anglia. Në moshën 34-vjeçare ai do të ishte nënshkrimi perfekt për mesfushën.

Operacioni mund të lërë 5 milionë euro në arkën e ekipit kinez. Negociatat janë të hapura dhe mund të përfundojnë në ditët në vijim. r.t/albeu.com


Shtuar 12.01.2022 15:52