Dhimbje koke për Solskjaer, Varane mungon ndaj Man City-t

Manchester United ka humbur mbrojtësin kryesorë Raphael Varane,

Klubi ka konfirmuar se Varane ka pësuar një dëmtim të kërdhokullës dhe do të mbetet jashtë fushës për rreth një muaj.

Francezi u dëmtua në sfidën ndaj Atalantës në Ligën e Kampionëve ku u detyrua të largohej nga fusha në pjesën e parë.

United në fundjavë zhvillojnë derbin ndaj Cityt dhe do të duhet të paraqiten pa njërin ndër futbollistët kryesorë në mbrojtje.

Vendin e Varanes në formacion pritet ta zë Eric Bailly.


Shtuar 4.11.2021 10:16