CR7 dhe mosmarrëveshja me United, shokët e ekipit e konsiderojnë portugezin “fëmijë”

Cristiano Ronaldo dëshiron të largohet nga Manchester United dhe po bën gjithçka për të gjetur një klub tjetër.

Portugezi mund të marrë një goditje të papritur nga bashkëlojtarët e tij aktual, ku sipas “The Sun”, pjesa më e madhe e dhomës së zhveshjes së “Djajve të Kuq” nuk dëshirojnë që telenovela e CR7 të vazhdojë. Një histori që konsiderohet të jetë shkaku i vërtetë i fillimit të vështirë të sezonit dhe që ka krijuar një klimë të keqe brenda klubit.

Lojtarët e konsiderojnë qëndrimin e tij si fëmijë dhe do të preferonin që ai të shitet në vend që të vazhdojë të krijojë ndotje në ambientin e përbashkët me tekat e tij.

Një burim brenda klubit tha: “Ai me të vërtetë ka filluar të mërzitë shumë lojtarë. Ai ka aleatët e tij, por shumë janë të ngopur me mënyrën se si po sillet”./ h.ll/albeu.com