Corina: Mikael më tregon çdo ditë se sa i fortë është (VIDEO)

Dokumentari i Netflix përshkruan një portret delikat për legjendën e Formula 1 Michael Schumacher.

Përmes intervistave ekskluzive dhe materialit arkivor, dokumentari përshkruan një portret delikat të shoferit gjerman që fitoi kampionatin shtatë herë.

“Unë mendoj se Michael ka një fuqi unike mendore. Incredshtë tepër e fuqishme. “Ai akoma më tregon çdo ditë se sa i fortë është”, thotë gruaja e Michael, Corina Schumacher, me lot në sy. “Si fëmijë, ai gjithmonë e dinte se çfarë donte,” thotë babai i një shoferi polinik.

Dokumentari përfshin gjithçka që ndodh që nga momenti fatal i aksidentit, më 29 dhjetor 2013, kur ai u plagos rëndë gjatë skijimit. Deri më sot, me mbështetjen dhe mbështetjen e familjes së tij, Michael Schumacher vazhdon shërimin e tij. /albeu.com/


Shtuar 15.09.2021 20:44