Bonucci tashmë synon Belfastin: Shkojmë të marrim Kupën e Botës

Një rezultat që vështirë se ndryshon 1-1 të Italisë ndaj Zvicrës.

Të paktën kështu mendon kapiteni Leonardo Bonucci , i cili tashmë po shkon drejt ditës së fundit vendimtare të kualifikueseve për Botërorin 2022:

“Në Irlandën e Veriut do të luajmë ndeshjen që do të kishim luajtur sepse ne zbresim gjithmonë në fushë për të fituar . Do të ketë angazhim maksimal nga të gjitha kombëtaret , thjesht duhet të bëjmë lojën tonë, pa ankth dhe nxitim”.

Rruga për në Belfast dhe një mendim për Jorginhon

Më pas një analizë e ndeshjes olimpike kundër zviceranëve: “Në pjesën e parë ishim pak nën ritëm në menaxhimin e topit, në të dytën bëmë atë që duhej të bënim. Po shkojmë në Belfast për të marrë Kupën e Botës” . /albeu.com/


Shtuar 13.11.2021 08:16