Befason trajneri i Spezia-s, lë Manajn në shtëpi, nuk e thërret as me 10 lojtarë të dëmtuar

Futbollisti i Real Madrid, Toni Kroos, foli për “El Clasico-n” e të dielës kundër Barcelonës në kanalin zyrtar të LaLiga-s.

Mesfushori gjerman u shpreh se “El Clasico” është gjithmonë një ndeshje e veçantë, e cila është e paparashikueshme.

“El Clasico është gjithmonë një ndeshje e veçantë, të gjithë e dinë se ky takim është i ndryshëm nga të tjerët. Ndihem me fat që kam luajtur kaq shumë El Clasico në karriera ime. Një sfidë si kjo është gjithmonë e paparashikueshme.

Gjithçka ndalon për 90 minuta dhe ka rëndësi vetëm ajo që ndodh në fushë. Padyshim që do të shkojmë në Barcelonë për fitore. Synimi i Real Madridit këtë vit është të sjellë shumë tituj në shtëpi”, tha Kross.


Shtuar 22.10.2021 21:26