Befason Messi: Do të doja të rikthehesha tek Barcelona

Sulmuesi i PSG-së , Lionel Messi ka shprehur dëshirën e tij për të ardhmen.

Messi në një intervistë për “Sport”, ka thënë se ka ndërmënd të rikthehet tek Barcelona pasi të lërë futbollin.

 

“Unë gjithmonë do të jem i gatshëm për Barcelonën, mendoj se kur të shkëputem nga futbolli do të më pëlqente të rikthehesha tek Barcelona.

Më pëlqen të rikthehem tek klubi im dhe të ndihmoj aty me çfarë të mundem.

 

Dua të bëhem I dobishëm për klubin që më dha karrierën dhe që më ndihmoi të shkruaja emrin në historinë e futbollit, do i sha i gatshëm të bëhesha sekretar teknik.

 

Shpresoj të rikthehem përsëri tek klubi që më rriti që fëmijë  dhe më bëri dikushi, pa ato unë sdo të isha këtu sot”.

Kështu është shprehur Messi për të ardhmen e tij./H.LL/albeu.com


Shtuar 1.11.2021 08:51