Barcelona merr lajmin e keq para ndeshjes me Bayernin, Braithwaite mungon gjatë

Klubi i Barcelonës ka marr një lajm të keq para ndeshjes në Ligën e Kampionëve kundër Bayern Munchen.

Sulmuesi i katalunasve, Martin Braithwaite do të mungoj 3 deri në 4 muaj për shkak një lëndimi.

Ai u largua nga stërvitja sot dhe sipas gazetarit shumë të afërt me Barcelonën, Gerard Romero, danezi do të mungoj gjatë.

Braithwaite e filloi mirë sezonin e ri por lëndimi do ta lë atë jashtë fushave për 3 deri në 4 muaj.


Shtuar 12.09.2021 17:30