Azpilicueta papritmas u përplas me një tifoz pas ndeshjes (FOTO LAJM)

Djali qartë u pendua menjëherë për sjelljen e tij.

Kapiteni i Chelsea, Cesar Azpilicueta, u grind me tifozët pas humbjes 2-4 ndaj Arsenalit. Pak minuta pas fishkëllimës së fundit, mbrojtësi spanjoll po ecte drejt tribunës perëndimore të Stamford Bridge, kur vuri re një tifoz që i bërtiste diçka.

Cesar menjëherë shkoi ta takonte, por ky tifoz qartësisht nuk e priste (dhe menjëherë u qetësua).

Azpilicueta, me krahët e shtrirë, iu afrua tifozit dhe për disa sekonda i shpjegoi emocionalisht diçka.

Tifozja u përpoq të korrigjonte situatën  dhe me një gjest tregoi diçka si “mirë, mirë, qetë”.

Ai madje tundi grushtin sikur po përpiqej të gëzonte Cezarin!

Dhe në fund ai tregoi dy gishtat e mëdhenj

Pak më vonë u shfaqën pamjet e këtij incidenti, të marra nga podiumi. Azpilicueta shumë i zemëruar.

Drama!

Ai nguli sytë, edhe kur u largua mënjanë.


Shtuar 21.04.2022 19:32