Atalanta eliminohet nga Champions, Gjimshiti vijon aventurën në Europa League (VIDEO)

Atalanta është eliminuar nga Champions.

Në ndeshjen e zhvilluar në Bergamo spanjollët triumfuan 2-3 duke u rënditur të 2-tit, ndërsa italianët e mbyllin fazën e grupeve të 3-tin dhe do të vijojnë aventurën në Europa League.

Ndërkohë, sa i përket ndeshjes skuadra e Emry realizoi 3 herë me golat e Danjuma 3′, Capoue 42′, sërish Danjuma 51′.

Golat për skuadrën e Gasperinit u realizuan nga Malinovsky 71′, Zapata 80′. /albeu.com/


Shtuar 9.12.2021 20:56