Arthur ndryshoi agjentin, gati për të ndryshuar edhe ambientin

Arthur Melo është i gatshëm të kthejë karrierën e tij, prandaj që prej ditës së djeshme është pjesë e portofolit të P&P Sport Management, kompanisë së Federico Pastorellos.

Agjenti është i njohur për marrjen e Romelu Lukakut ndër të tjera dhe siç ka bërë me belgun që e çoi në Chelsea, planet e përfaqësueses do ta çonin brazilianin edhe në Premier League.

Ish-lojtari i Barcelonës, ndonëse është një prioritet për Allegrin te Juventusi, duket se e ka të qartë se e ardhmja e tij nuk përfshin vazhdimin në Torino, me të cilin ky ndryshim, duke mos i sjellë problemet e punës në familjen e tij dhe duke kaluar në një agjenci të rëndësishme përfaqësimi. , Duket se do të kishte synim të merrte një kontratë të shkëlqyer me një klub anglez.

Pasi e nisi sezonin i dëmtuar, ish-mesfushori i FC Barcelonës po shton minuta dhe madje po merr pronësinë, por duket se projekti i Bianconero-s nuk përfundon duke e bindur. Vlera e saj aktuale në treg është 35 milionë euro.

Arsenali, Leeds dhe Newcastle do të jenë disa nga klubet që Pastorello mund t’i ofrojë mesfushorit brazilian.r.t/albeu.com

 


Shtuar 18.11.2021 09:26