Arsene Wenger ka treguar pse u përplas me Jose Mourinhon 

Arsene Wenger ka treguar pse u përplas me Jose Mourinhon

“Mospëlqimi ime drejtohej më shumë te klubet sesa te njerëzit e caktuar, nuk kam bërë kurrë ndonjë deklaratë me kalimin te individët.

Kisha shumë mosmarrëveshje me Mourinhon në atë kohë, sepse mendoja se Chelsea ishte klubi i parë që shpenzoi para që nuk i fitoi.

Në atë kohë, që nga viti 2004, nuk kishte “fair play” financiar dhe tani është krijuar, financat e klubit kontrollohen më mirë. Në përgjithësi, ishte një pikë kthese”, tha ish- trajneri i Arsenalit për Sky Sports.

UEFA prezantoi lojën e ndershme financiare në vitin 2009. /albeu.com/

Shtuar 16.08.2022 21:54