Arsenali po shqyrton ofertat për Aubameyang

Arsenali do të konsiderojë ofertat në janar për Pierre-Emerick Aubameyang. ‘Auba’, i cili iu bashkua Gabonit për Kupën e Afrikës, është përjashtuar nga ekipi që kur iu hoq shiriti i kapitenit muajin e kaluar për një problem disiplinor .

Trajneri i Arsenalit, Mikel Arteta nuk e ka thirrur atë në gjashtë ndeshjet e fundit. Që atëherë, Arsenali ka fituar pesë dhe ka humbur një. Sulmuesi është fituesi më i madh i Arsenalit dhe i kanë mbetur edhe 18 muaj për të përmbushur kontratën për të cilën paguan 420,000 euro në javë.

Ka pasur një interes të caktuar për të nga ana e  Juventusit që në fund është tërhequr për shkak të angazhimeve me Gabon në Kupën e Afrikës dhe dëshirës për të qëndruar me Alvaro Morata, sipas Sky Italia. r.t/albeu.com


Shtuar 5.01.2022 10:23