“Si do e lëmë bashkë”, biseda e fundit mes dy policëve, Zaimi: Pinte dhe më shante

Efektivi i policisë Ludjan Zaimi i cili qëlloi për vdekje në komisariatin nr.3 kolegun e tij Çaush Saliasi ka dëshmuar se kolegu i tij e ofendonte.

Sipas tij, Saliasi nuk bënte punën e tij, por pinte alkoll dhe e ofendonte.

Çaush Saliasi nuk punonte, pinte dhe më shante”, ka dëshmuar ai. Nga hetimet paraprake se autori rezulton se kurohej me ilaçe degresive.

Ndërkohë që është zbuluar edhe biseda e fundit që kanë pasur mes dy tyre dy kolegët.

“Si do e lëmë bashkë”, ishte pjesa e fundit mes Zaimit dhe Saliasit, para se 25-vjeçari të shkarkonte karikatorin mbi kolegun e tij./albeu.com