Plagosi 60-vjeçarin në Kombinat, efektivi FNSH-së: Arma mu shkrep pa dashje

Dy ditë më parë, Tirana dhe i gjithë vendi u trondit nga dy ngjarje ku pjesë e tyre ishin dy efektivë policie.

Teksa njëri qëlloi për vdekje kolegun e tij në komisariat, një efektiv i FNSH-së, i cili nën efektin e alkoolit ka plagosur një qytetar në zonën e Kombinatit.

Gjatë dëshmisë së tij në gjykatë Lytfi Gjyla është shprehur se arma i është shkrepur padashje.

“Arma mu shkrep pa dashje”, është shprehur Gjyla, ndërsa i për fat të mirë 60-vjeçari Myrteza Lika është jashtë rrezikut për jetën./albeu.com