EMRI/ I dënuar me 3 vite burg për plagosje, arrestohet 27-vjeçari në Tiranë

Polcia e Tiranës ka vënë në pranga 27-vjeçarin Rigers Mahmuti, pasi ky i fundit ishte shpallur në kërkim për plagosje dhe ishte dënuar me 3 vite burg.

Kapja e tij është bërë pas sigurimit të informacioneve në rrugë operative ku është zbuluar më pas edhe vendndodhja e tij.

Njoftimi i policisë:

Tiranë

Vijon puna për kapjen e personave të shpallur në kërkim.

Finalizohet operacioni policor i koduar “Three”, i zhvilluar nga Komisariati i Policisë Nr. 5.

Vihet në pranga 1 shtetas i shpallur në kërkim kombëtar për veprën penale “Plagosja e rëndë me dashje” kryer në bashkëpunim.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 5, në vijim të punës për kapjen e personave të shpallur në kërkim dhe vënien e tyre para përgjegjësisë ligjore, bazuar dhe në informacionet e marra në rrugë operative, për vendndodhjen e një shtetasi në kërkim, organizuan dhe finalizuan operacionin policor të koduar “Three”.

Në kuadër të këtij operacioni u bë kapja e shtetasit:

– Rigers Mahmuti, 27 vjeç, banues në Tiranë.

Ky shtetas ishte shpallur në kërkim, pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë e ka dënuar me 3 vjet burgim, për veprën penale “Plagosja e rëndë me dashje”, kryer në bashkëpunim.