Elektroshok, mijëra paund dhe shkopinj metalik, arrestohen 2 persona që shisnin drogë në Berat (FOTO)

Policia e Beratit ka arrestuar dy persona, të cilët nga hetimet në kuadër të megaoperacionit “Tempulli”, rezultojnë të implikuar në veprimtarinë kriminale të shitjes së lëndëve narkotike, në qytetin e Kuçovës.

Janë sekuestruar 20 600 paund dhe 3 000 000 lekë, të dyshuar të përfituar nga veprimtaritë kriminale, si dhe një elektroshok dhe 2 shkopinj metalik.

Në pranga kanë rënë shtetasit A. B., 23 vjeç dhe F. K., 24 vjeç, të dy banues në Kuçovë, informon policia.

Nga hetimet rezulton se këta 2 shtetas janë të implikuar në veprimtarinë kriminale të shitjes së lëndëve narkotike, në qytetin e Kuçovës. Nga kontrollet, në banesën e shtetasit A. B. u gjetën 20 600 paund dhe 3 000 000 lekë të dyshuar të përfituar nga veprimtaritë kriminale, si dhe një elektroshok, ndërsa në banesën e shtetasit F. K., u gjetën 2 shkopinj metalik.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Berat, për veprime të mëtejshme.


Shtuar 16.11.2023 11:29