Ambasadori i BE-së takon Holta Zaçajn: Gjykata Kushtetuese institucion kyç për demokracinë në Shqipëri

Ambasadori i Bashkimit Evropian në Shqipëri, Silvio Gonzato, ka takuar kryetaren e Gjykatës Kushtetuese, Holta Zaçaj.

Përmes një postimi në rrjetin spocial X Gonzato bën me dije se kanë biseduar për mbështetjen e plotë për “institucionin më të lartë të drejtësisë në vend”, duke iu referuar Gjykatës Kushtetuese

“Diskutuam për punën e Gjykatës Kushtetuese dhe bashkëpunimin tonë të ardhshëm në mbështetje të këtij institucioni kyç të sistemit demokratik të Shqipërisë”, shkruan ambasadori i BE-së në Tiranë.


Shtuar 15.04.2024 19:37