Vëllai i Princeshë Dianës shton dyshimet rreth zhdukjes së Kate

Vëllai i Princeshës Diana, Charles Spencer foli për teoritë e konspiracionit rreth vendndodhjes së Kate Middleton pas “operacionit të planifikuar të saj në bark”.

“Unë shqetësohem për atë që ndodhi me të vërtetën,” tha Spencer, 59 vjeç, për BBC-në me Laura Kuenssberg.

Middleton, e cila është gruaja e nipit të Spencer, Princit William, ka qenë subjekt i thashethemeve në internet që kur ajo mori një pushim nga detyrat e saj mbretërore në janar.

Pasi Middleton u pa në një foto të paqartë të shkrepur në fillim të këtij muaji, ku vëzhguesit mbretërorë filluan të spekulojnë se imazhi ishte edituar.

Më pas, kur ajo postoi një foto “të ndryshuar” të saj dhe të tre fëmijëve të saj më 10 mars, thashethemet për të u shtuan.

Middleton më vonë pranoi se e kishte edituar imazhin dhe ndërsa Pallati Kensington tha në deklaratën e tij fillestare pas operacionit se princesha nuk do të dilte në publik deri “pas Pashkëve”, publiku i gjerë ka filluar të dyshojë.

Spencer e krahasoi nivelin aktual të “llojit të komplotit në internet” me “ndërhyrjen në shtyp” rreth vdekjes së motrës së tij Dianës gjatë intervistës së tij. Ish-gruaja e mbretit Charles III ishte 36 vjeç kur ajo vdiq në një aksident fatal me makinë në gusht 1997 në Paris pasi u ndoq në një tunel nga paparacët.


Shtuar 18.03.2024 11:52