Nga vallja e Tropojës te shamia e beqarit, çfarë nuk u pa nga dasma e Armina Mevlanit dhe Shkëlzen Berishës (VIDEO)

Armina Mevlani dhe Shkëlzen Berisha kanë kurorëzuar mbremjën e djeshme dashurinë e tyre prej gati 10 vitesh në martesë.

Çifti duket se e ka shijuar më shumë se gjithkush dasmën e tyre dhe nuk janë ulur asnjë sekond.

Ndryshe nga shumë VIP-a, Armina nuk e k apatur aspak problem të ndaje në rrjet pamje nga dasma e saj e madje ka mbajtur të update-uar ndjekësit gjatë gjithë kohës.

Blegerja ka ndërruar 3 fustane në dasmën e saj, por nuk ka lënë pas as traditën. Ajo ka veshur kostumin popullor dhe ka kërcyer vallen e tropojeës, traditicionalen e krahinës së bashkëshortit të saj. Ky i fundit dogji edhe shaminë e beqarit këngën e të cilës Armina e qau me kërcimin e saj.

Më poshte gjeni një përmbledhje të momenteve kryesore të dasmës./albeu.com/