Ndërron jetë në moshën 88-vjeçare aktori i “Krenari dhe paragjykim”, Donald Sutherland

Donald Sutherland, aktori i dashur për publikun ndërroi jetë në moshën 88-vjeçare.

Ai luajti në shumë filma, mes të cilëve spikati në The Dirty Dozen , MASH dhe Klute te Animal House dhe Ordinary People te Pride & Prejudice dhe The Hunger Games.

Mediat ndërkombëtare raportojnë se ai ndërroi jetë të enjten në Miami pas betejës së gjatë me sëmundjen.

Fituesi i Oscar në vitin 2017 është gjithashtu babai i aktorit fitues të çmimit Emmy 24 , Kiefer Sutherland dhe drejtuesit të financave të mediave të AAC-së, Roeg Sutherland.


Shtuar 20.06.2024 20:15