Ndahet nga jeta aktorja e njohur e “Sulejmanit të madhërishëm” (FOTO LAJM)

Aktorja turke Sabina Ajrula Tozija, e cila luajti në serialin “Sulejmani i Madhërishëm”, ndërroi jetë në moshën 76 -vjeçare.Sulltanesha e famshme Hyrrem,e interpretuar nga Mary Uzerli, gjithashtu i tha lamtumirën asaj në Instagram.

Maryam dhe Sabina u afruan gjatë xhirimeve. Përveç “Sulejmanit të Madhërishëm”, ato bashkëpunuan në dy projekte të tjera.

Në serialin e suksesshëm “Sulejmani i Madhërishëm”, Tozija luajti Afife Hatun, dado e sulltanit, të cilën ai e konsideronte nënën e tij të dytë.Për më tepër, Afife ishte makthi i të gjitha vajzave në harem, veçanërisht Hyrremit.Sabina Ajrula Tozija lindi në vitin 1946 në Shkup.


Shtuar 13.08.2021 10:30