Vrau ish-gruan e më pas tentoi vetëvrasjen, zbardhet shkaku i krimit në Vaun e Dejës (VIDEO)

Dalin të tjera detaje për krimin në familje që tronditi mbrëmjen e sotme Vaun e Dejës, pasi burri vrau ish-bashkëjetuesen dhe më pas tentoi të vrasë edhe veten.

Sipas burimeve mësohet se shkak i ngjarjes së rëndë ka qenë konflikti që kishtë çifti për kujdestarinë e vajzës.

Autori Niko Hila dhe viktima Gjyle Topalli bashkëjetonin dhe prej një viti ishin të ndarë, ndërsa kishin edhe një vajzë. Pas ndarjes, 40-vjeçarja jetonte me babain e paralizuar dhe me vajzën 4 vjeçe.

Ngjarja ka ndodhur në oborrin e shtëpisë së viktimës. Mësohet se 50-vjeçari pasi vrau ish-gruan me kallashnikov është larguar, ka shkuar në shtëpinë e tij dhe në oborr ka qëlluar veten në pjesen e fytit. Ai ndodhet në spitalin e Traumës në Tiranë./albeu.com/