VMRO-DPMNE dorëzon në Kuvend nismën për mocion votëbesimi ndaj qeverisë

VMRO-DPMNE-ja ka dorëzuar në Kuvend nismën për mocion votëbesimi ndaj Qeverisë.

Deputeti Aleksadnar Nikollovski tha se pas kësaj nisme qëndrojnë 61 deputetë dhe se dita ditës pritet që kësaj nisme t’i bashkëngjiten edhe deputetë të tjerë.

“Njoftoj opinionin se në këtë moment po dorëzohet iniciativa të cilën duhet ta shqyrtoj Kuvendi, për votëbesimin e Qeverisë. Qeveria e udhëhequr nga LSDM-ja dhe BDI-ja nuk solli asgjë të mirë për vendin, por vetëm e kë thelluar varfërinë. Kjo qeveri ka revoltuar qytetarët, kjo u dëshmua edhe në zgjedhjet e fundit. Vazhdimi i kësaj qeverie nënkupton thellimin edhe më tëj të të gjitha problemeve të lartpërmendura. Qytetarët meritojnë një jetë më të mirë. Koha është që ndarjet dhe konfliktet të ndërpriten, koha është për ndryshime. Kjo qeveri dështoi se funksion përmes konflikteve. Nuk janë kujdesur as për shtetin e as për qytetarët. Larguan vendin nga BE-ja. Iniciativa është mbështetur nga VMRO-DPMNE dhe koalicioni, deputetët e  Lëvizjes BESA, deputetëve të Aleancës për Shqiptarët dhe Alternativa dhe partia e Majta”, tha Nikollovski./albeu.com


Shtuar 8.11.2021 14:41