Vijon numërimi i votave të kandidatëve, kush kryeson Tiranën?

Po vijon normalisht numërimi për kandidatët në Tiranë.

Një garë e fortë mes Belindës dhe Bashës ku Ministrja e infrakstuturës kryeson me vetëm 600 vota para kreut të PD.

Në qarkun më të madh të vendit, nga PS kryeson Belinda Balluku e cila ka marrë 11,322 vota.

Në vendin e dytë për nga rëndësia e votave e zë Lulzim Basha nga PD me 10,737 vota.

Vendin e 3 e zë kandidati i PS Fatmir Xhafaj me 10,653 vota.

Më poshtë keni listën e plotë të Tiranës:

1-BELINDA BALLUKU PS 11,3222 vota.

2-LULZIM BASHA PD-AN 10,7373 vota.

3-FATMIR XHAFAJ PS 10,6534 vota.

4-ORNALDO RAKIPI PS 10,2375 vota.

5-AGRON SHEHAJ PD-AN 8,6036  vota.

6-ETJEN XHAFAJ PS 7,8547 vota.

7-BELIND KËLLIÇI PD-AN 6,9008 vota.

8-ELISA SPIROPALI PS 6,2679 vota.

9-ALQI BLLAKO PS 6,11510 vota.

10-GRIDA DUMA PD-AN 5,81511 vota.

11-FLAMUR NOKA PD-AN 5,59212 vota.

12-ARBEN AHMETAJ PS 5,49013 vota.

13-SHPËTIM IDRIZI PD-AN 4,99314 vota.

14-OGERTA MANASTIRLIU PS 4,98815 vota.

15-ULSI MANJA PS 4,59916 vota.

16-SALI BERISHA PD-AN 4,56817 vota.

17-XHEMAL QEFALIA PS 4,38618 vota.

18-FATMIR MEDIU PD-AN 4,28419 vota.

19-JORIDA TABAKU PD-AN 4,20120 vota.

20-ETILDA GJONAJ PS 3,96621 vota.

21-DASHAMIR SHEHI PD-AN 3,55022 vota.

22-LULJETA BOZO PS 3,22123 vota.

23-KLOTILDA BUSHKA PS 2,40424 vota.

24-ARBEN PËLLUMBI PS 2,11625 vota.

25-ALBANA VOKSHI PD-AN 2,05426 vota.

26-TONI GOGU PS 1,83127 vota.

27-ERVIN BUSHATI PS 1,63828 vota.

28-MESILA DODA PD-AN 1,52829 vota.

29-ORJOLA PAMPURI PD-AN 1,49430 vota.

30-MONIKA KRYEMADHI LSI 1,403 vota.

 


Shtuar 29.04.2021 04:14