VIDEO/ Tërmetet shkatërruese në Turqi, ndihma e parë vjen nga Azerbajxhani, mbërrin ushtria

Pas tërmetit 7.4 ballë që goditi Turqinë dhe Sirinë të hënën, ndihma e parë ndërkombëtare për Turqinë ka shkuar nga Azerbajxhani.

Siç shihet në video ushtria e saj ka mbërritur në Turqi për të ndihmuar në operacionet e kërkim shpëtimit.

Edhe Shqipëria e Kosova janë shprehur te gatshme per t’i dale në ndihmë Turqisë. /Albeu.com/

 


Shtuar 6.02.2023 14:42