VIDEO/ Takoni Aleksën, oficeren seksi që ka “çmendur” Tik Tok-un

Në epokën e mediave sociale, çdokush mund të bëhet viral, madje edhe një oficer policie. Oficerja, Alexa Narvaez, nga Kolumbia ka shkaktuar mjaft bujë në TikTok me pamjen e saj mahnitëse dhe personalitetin argëtues.

Oficerja Narvaez filloi llogarinë e saj në TikTok si një mënyrë për t’u lidhur me komunitetin dhe për të treguar një anë të ndryshme të zbatimit të ligjit. Por ajo që efektivja nuk priste ishte që bukuria dhe sharmi i saj të tërhiqnin një numër ndjekësish kaq të madh.

Në vetëm pak javë, videot e saj në TikTok kanë mbledhur mbi 2 milionë shikime, me fansat që janë çmendur pas tipareve të saj mahnitëse dhe buzëqeshjes rrëzëllitëse.

Një nga videot e saj më të njohura tregon oficeren Narvaez duke iu përgjigjur pyetjes: “Sa shpesh goditeni gjatë detyrës?”

Me një buzëqeshje të turpshme, ajo përgjigjet: “Unë nuk mbaj llogari. Unë them vetëm faleminderit dhe vazhdoj më tutje.”

Ndërsa fama e saj në TikTok e ka sjellë atë në qendër të vëmendjes, ajo thotë se pasioni i saj i vërtetë është t’i shërbejë komunitetit të saj si oficere policie.

“Unë e dua punën time dhe të jem në gjendje të ndihmoj njerëzit,” thotë ajo.

Disa kritikë kanë ngritur shqetësime se popullariteti i polices mund të largojë vëmendjen nga serioziteti i punës së saj.

Por oficerja thotë se ajo e merr shumë seriozisht rolin e saj si policie dhe nuk i komprometon kurrë detyrat e saj për hir të mediave sociale.

“Unë jam mirënjohëse për mundësinë për t’u lidhur me njerëzit në një nivel personal dhe për t’u treguar atyre se policët janë gjithashtu njerëz,” thotë ajo./Albeu.com


Shtuar 21.09.2023 15:00