Varhelyi mbështet “Open Balkan”: Të 6 vendet t’i kthehen tregut të përbashkët rajonal

Komisioneri evropian për Zgjerimin dhe Fqinjësinë e mirë, Oliver Varhelyi  ka mbështetur “Open Balkan” dhe ka thënë se të 6 vendet e Ballkanit Perëndimor duhet të  bëhen pjesë e kësaj nisme.

“U bëj thirrje 6 vendeve  të Ballkanit ti kthehen tregut të përbashkët rajonal dhe bashkëpunimit. Duam që të 6 vendet e Ballkanit Perëndimor të jenë pjesë e Ballkanit të Hapur”, ka thënë Varhelyi./albeu.com

 

 

 


Shtuar 19.10.2021 16:42