“U përdhunua dhe rrah 7 herë”, dëshmia tronditëse e gruas që ndihmoi shqiptaren t’i shpëtonte nga duart abuzuesit

Detaje të reja marrin dritë nga abuzimi dhe përdhunimi i sanitares 50 vjeçare shqiptare në Greqi.

Një grua dëshmon se ajo ishte përdhunuar dhe rrahur në një apartament në Petralona të Greqisë.

“Unë jam e para që e pashë gruan, unë e gjeta atë gjysmë të zhveshur dhe me fytyrën e saj të deformuar nga rrahjet dhe ajo ishte e tronditur psikologjikisht,“- tha gruaja që dëgjoi 50-vjeçaren të thërriste për ndihmë dhe të përpiqej të dilte nga banesa.

Sipas Protothema, 50-vjeçarja pasi u largua nga spitali dhe shkoi në Polici për të bërë një ankesë zyrtare dhe ajo i tregoi gruas që e ndihmoi se ajo u përdhunua dhe u rrah shtatë herë.

Gruaja arriti të dilte nga ballkoni dhe të largohej nga banesa. Ai ishte brenda dhe ulërinte, shtoi gruaja.

” Policia ishte vonë. Ata erdhën shumë vonë. Policia erdhi në 10 të mbrëmjes. A do të priste ai brenda? Ai u largua nga drita e dritës, pas katit të dytë drita e dritës është e hapur “.

Gruaja që ndihmoi pastruesen 50-vjeçare u ankua kur 35-vjeçari e kuptoi se ishte ajo që kishte nxituar për të ndihmuar sanitaren e përdhunuar, “ai po kërcënonte mua dhe vajzën time. Ai tha se do të na mbyste ”

“Kemi frikë. Jemi në shtëpi me grila të ulura. “Policia na tha që të mos hapim grilat, as të hapim derën kur bie një zile,” përfundoi gruaja që ndihmoi për herë të parë 50-vjeçarin në Petralona.

Shtuar 21.06.2021 09:07