U gjetën në çantë në ishullin grek, dy trupat e pajetë dyshohet se u përkasin emigrantëve

Të tjera detaje janë zbuluar nga dy trupat e pajetë që u gjetën në disa çanta në një ishullin grek të Naxos.

Trupat e pajetë u zbuluan nga një turist italian dhe siapas asaj që bëjnë me dije mediat greke, dyshohet se dy trupat dyshohet se u përkasin dy emigrantëve, pjesë të një grupin që udhëtonte me një anije që u përmbyt në Folangandros. Kujtojmë se ngjarja ndodhi dhjetorin e kaluar.

Për ngjarjen që ngjason me një thriller nuk është bërë asnjë denoncim. Një prej kufomave dyshohet të jetë burrë, rreth moshës 40 vjeç, kurse tjetri ka përmasa shumë të vogla e s’dihet asgjë për të.