U arrestua para zgjedhjeve, SPAK regjistron procedim penal për Fredi Belerin

SPAK ka regjistruar procedim penal për Fredi Belerin.

Kandidati  i koalicionit “Bashkë Fitojmë” për Bashkinë e Himarës u arretsua pak ditë më parë dhe përballet me akuzën për blerje votash.

Siç ishte bërë me dije edhe më herët, çështja kaloi nga Prokuroria e Vlores për në SPAK.

Sipas gazetares Klodiana Lala, dosja e Blerit është përcjellë dje drejt Prokurorisë së Posaçme Antikorrupsion.

 


Shtuar 17.05.2023 10:17