Transportonin “mallin” me skafe, Guarda di Finanza dhe policia e Vlorës sekuestrojnë 600 kg “bar”

Guardia di finanza në bashkëpunim me policinë e Vlorës kanë bërë të mundur finalizimin e operacionit mbrëmjen e djeshme.

Mësohet se janë sekustruar 600 kg lëndë narkotike e llojit “canabis-sativa” dhe gjithashtu janë arrestuar e tre personave. Tre skafe , shkëmbyen në det Me një velietë sasinë e kanabisit.

Droga është sekuestruar në afërsi të Karaburunit, pranë vendit të quajtur “Gjiri i Arushës”.

Në momentin kur ka ndërhyrë policia, trafikantët po shkëmbenin drogën në det të hapur.

Policia deri tani nuk ka reagim zyrtar për operacionin./albeu.com